D2TO020C1R000FTE3
Mfr.Part #
D2TO020C1R000FTE3
Description
RES SMD 1 OHM 1% 20W TO263 D2PAK
Stock
93
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
1 Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%